Drewno egzotyczne

Od dłuższego czasu drewno egzotyczne cieszy się w Polsce dużą popularnością. Ze względu na swoje właściwości mechaniczne i fizyczne, materiał ten można pewnie i bezpiecznie stosować wszędzie tam, gdzie wymagane są produkty o wysokiej trwałości. Różne kolory i odcienie drewna powodują, że pasują niemal wszędzie i nadają otoczeniu niepowtarzalny klimat.

Różnorodność barw i struktur, pozwala wykorzystać drewno egzotyczne w różnoraki sposób i łączyć je niemal z każdym materiałem budowlanym. Drewno egzotyczne charakteryzuje się wysokim ciężarem właściwym oraz twardością. Deski są odporne na uderzenia, nie posiadają sęków (w przeciwieństwie do drewna europejskiego).

Jeżeli materiałem na taras ma być drewno, to wykorzystanie drewna egzotycznego będzie najlepszym z możliwych rozwiązań.


Poniżej przedstawiamy gatunki drewna egzotycznego, wykorzystywanego do produkcji desek tarasowych i fasadowych.

Wszystkie deski przedstawione powyżej są dostępne w naszej firmie w wersji standardowej, czyli ryflowanej obustronnie (drobny i gruby ryfel) oraz na zamówienie w wersji gładkiej !


Posiadamy wszystkie akcesoria niezbędne do budowy tarasu, takie jak legary z drewna egzotycznego, specjalistyczne wkręty, systemy niewidocznego montażu oraz oleje impregnujące.